Czy przyczyną śmierci dzieci była sepsa?

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 14 kwietnia 2016 14:15

Pięcioletnia dziewczynka zmarła w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. W Szczecinie zmarł kilkuletni chłopiec. Wszystko wskazuje, że przyczyną obu tragedii była sepsa.

Czy przyczyną śmierci dzieci była sepsa? Fot. Shutterstock

Dziewczynka, mieszkanka powiatu kartuskiego, przebywająca pod opieką lekarzy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, której stan nagle się pogorszył, miała zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Gdańsku. Niestety, tego planu nie udało się zrealizować. Dziecko zmarło.

Jak poinformował Mariusz Duszyński, szef Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie, w tej sprawie zostało wszczęte śledztwo w kierunku błędu w sztuce medycznej. Została przeprowadzona sekcja zwłok. Chodzi o ustalenie, dlaczego doszło do śmierci dziecka i czy ktoś ponosi za to odpowiedzialność.

W nocy z wtorku na środę (12/13 kwietnia) doszło także do tragedii w Szczecinie, gdzie zmarł kilkuletni chłopiec. W nocy jego siostra zauważyła zmiany na jego skórze. Chłopiec zmarł w karetce pogotowia, podczas transportu do szpitala. Przyczyną najprawdopodobniej była sepsa wywołana przez meningokoki. W przedszkolu, do którego uczęszczał chłopiec, trwa dezynfekcja.

Więcej: ww.dziennikbaltycki.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum