Czy projekt "Licealne ciąże" pomoże nastoletnim matkom?

Autor: media2.pl/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2009 16:20

MTV Polska, Ministerstwo Zdrowia oraz Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczynają projekt, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej problemu młodocianych ciąż.

Czy projekt "Licealne ciąże" pomoże nastoletnim matkom?
W Polsce przybywa nastoletnich matek

Tylko w 2008 roku w Polsce, w niechcianą ciążę zaszło aż 21 tys. nieletnich kobiet: to aż 5 proc. ogólnej liczby porodów. Wiadomość o ciąży jest wielkim szokiem dla nastolatki, jej chłopaka i obojga rodziców. Celem projektu „Licealne ciąże” jest zwiększenie świadomości społecznej problemu i zbudowanie zrozumienia i akceptacji, które dadzą nastoletnim matkom siłę i motywację, by przejść przez etap ciąży i macierzyństwa w poczuciu wsparcia najbliższych, z dostępem do świadczeń medycznych i pełnym dostępem do edukacji.

Akcja „Licealne ciąże” skierowana jest do nastolatków, rodziców lub opiekunów, przedstawicieli ochrony zdrowia oraz pedagogów szkolnych. Projekt organizowany jest przez stację MTV Polska przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia, fundacji Rodzić Po Ludzku oraz profesora Mirosława Wielgosia i Iwony Guzowskiej, Mistrzyni Świata i Europy w kick-boxingu i boksie, która urodziła swojego syna, gdy miała 17 lat.

Jednym z elementów akcji jest program emitowany w MTV Polska od 22 listopada 2009 roku, który nie gloryfikuje macierzyństwa w młodym wieku, ale pokazuje jego realne aspekty w obiektywnym świetle. W przystępny dla młodego widza sposób, demaskuje prawdziwe oblicze oraz konsekwencje nieplanowanej ciąży. Bohaterkami serialu są amerykańskie nastolatki, pochodzące z różnych środowisk.

MTV wyprodukowało 6 godzinnych odcinków serialu oraz dwa odcinki specjalne.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum