Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 06-08-2019 08:50

Częstochowa: od połowy września laryngologia przyjmie pacjentów na Parkitce

W drugiej połowie września szpitalny oddział otolaryngologii, który do końca czerwca funkcjonował w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie (na Tysiącleciu) i zawiesił swoją działalność, zacznie działać w WSS na Parkitce.

Oddział otolaryngologiczny zacznie działać w drugiej połowie września przy ul. Bialskiej. Fot. Archiwum

Oddział otolaryngologii i onkologii laryngologicznej z kilkunastoma łóżkami to jedyny w Częstochowie oddział o takiej specjalizacji. Prowadzi diagnostykę i leczenie m.in. chorób uszu, nosa, gardła czy krtani. Zajmuje się też leczeniem w zakresie onkologii laryngologicznej. Zawieszając oddział, szpital poinformował, że nastąpiła awaria hydrauliczna i konieczne jest zaprzestanie działalności oddziału w lipcu. Powodem był też brak lekarzy - podaje Gazeta Wyborcza.

Jak wyjaśniał Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, na oddziale otolaryngologicznym odbyła się wewnętrzna inspekcja, która stwierdziła, że oddział w dotychczasowym stanie technicznym nie może być dalej użytkowany.

Dyrektor Bajkowski zapewnił, że oddział zacznie działać w drugiej połowie września, ale już w budynku przy ul. Bialskiej, przy oddziale chirurgii onkologicznej, z młodymi, nowymi lekarzami.

Pomieszczenia po otolaryngologii na Tysiącleciu mają zostać zmodernizowane i przeznaczone na oddział rehabilitacji, który zostanie przeniesiony z opuszczanego szpitala na Kucelinie - dawnego Szpitala Chorób Wewnętrznych.

Więcej: czestochowa.wyborcza.pl