Częstochowa: dwie osoby hospitalizowane z powodu zakażenia wirusem A/H1N1

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lipca 2009 13:57

21-letnia kobieta i jej 3-letnia córka to kolejne osoby zakażone wirusem A/H1N1. Chore są hospitalizowane w szpitalu w Częstochowie.

Pacjentki miały kontakt z osobami, które przyleciały w końcu czerwca br. z Toronto, a u których wykryto ten wirus. To 26. i 27. odnotowany w Polsce przypadek zakażenia tym wirusem.

Tymczasem trzy osoby - dwie młode kobiety i dziecko, u których w ubiegłym tygodniu stwierdzono grypę wywołaną wirusem A/H1N1, opuściły we wtorek (7 czerwca) Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białymstoku.

Ich leczenie przebiegło bez komplikacji. Zgodnie z procedurami testy na obecność wirusa były przeprowadzane również u trzech osób, które miały kontakt z chorymi. Dały one wynik negatywny.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która w czerwcu ogłosiła pandemię, ostrzega przed dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa na świecie. Jak informuje WHO, grypa zaatakowała ludzi już w ponad 100 krajach i jakkolwiek zasadniczo przebieg choroby nie jest ciężki, zapada na nią coraz więcej ludzi. Rośnie też liczba zgonów, głównie wśród ciężarnych kobiet oraz osób, cierpiących na inne dolegliwości.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum