×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Częstochowa: dwa oddziały szpitala wojewódzkiego wyłączone z pracy, troje lekarzy w kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 marca 2020 22:36Aktualizacja: 19 marca 2020 23:24

22 osoby, które miały kontakt z pacjentem Wojewódzkim Szpitalu Specjalisrycznym im. NMP w Częstochowie - w tym 3 lekarzy - objętych zostało kwarantanną. Pacjent ma objawy koronawirsa.

Częstochowa: dwa oddziały szpitala wojewódzkiego wyłączone z pracy, troje lekarzy w kwarantannie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Gdy pojawiły się objawy, udał się na oddział zakaźny. Tam lekarz zdecydował o tym, by pozostawić pacjenta w placówce. Stan jego zdrowia jest średni - ma zapalenie płuc" - przekazała w czwartek (19 marca) wieczorem rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska

Pacjent ten zgłosił się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, w związku z tym wstrzymano tam przyjęcia na oddział chorób płuc oraz szpitalny oddział ratunkowy.

Jak podała w wieczornym oświadczeniu dyrekcja placówki, obecnie 22 osoby, które miały kontakt z pacjentem - w tym 3 lekarzy - objętych zostało kwarantanną.

"Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, Szpital podejmuje wszystkie niezbędne działania prewencyjne. Podjęte zostały także wszystkie procedury mające na celu minimalizację zagrożenia" - czytamy w oświadczeniu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum