Częstochowa: bezpłatnie zbadają serce

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2014 14:00

Badanie EKG, pomiar poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi będzie można bezpłatnie wykonać w niedzielę (27 lipca) w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Ponadto będzie można zasięgnąć porad lekarza specjalisty oraz dietetyka.

Każdy, kto odwiedzi w nadchodzącą niedzielę (27 lipca) częstochowskie centrum handlowe, będzie mógł bezpłatnie zbadać swoje serce. W ramach akcji będą wykonywane badania EKG i cholesterolu, obliczany wskaźnik BMI oraz pomiar ciśnienia krwi. Ponadto lekarze doradzą, jaką powinno się stosować dietę oraz w jaki sposób zapobiegać nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze.

Specjaliści będą też diagnozować pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca i zawału mięśnia sercowego. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, czy mają zdrowe serce. Jednak w szczególności powinny przebadać się osoby, które palą papierosy, mają nadwagę oraz osoby, którym w życiu towarzyszy stres.

- Profilaktyka, odpowiedni styl życia oraz właściwa dieta to klucz do naszego zdrowia. Dlatego powinniśmy wykonywać regularne badania, a nie tylko gdy coś nas zaboli. Dzięki nim jesteśmy w stanie zapobiec wielu schorzeniom i w pełni cieszyć się życiem - mówi Violetta Dziubin, marketing manager Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

"Zadbaj o swoje serce" jest ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczno-społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwalnie od 2006 roku. Podczas jej trwania lekarze zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także motywują uczestników akcji do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum