Czechy: tam co czwarty zlecony test na Covid-19 - pozytywny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2020 12:22

Z opublikowanych w niedzielę danych ministerstwa zdrowia Czech wynika, że w sobotę potwierdzono 4199 nowych przypadków koronawirusa w tygodniu, co oznacza, że porównaniu z poprzednią sobotą przyrost nowych infekcji jest mniejszy o około 3500.

Czechy: tam co czwarty zlecony test na Covid-19 - pozytywny
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Ozdrowieńców jest ponad 322 tys. spośród 458 229 zakażonych od 1 marca br. Aktywnych przypadków jest 129 788. W szpitalach przebywa 7 200 pacjentów, z których 1 099 jest w stanie ciężkim. Od kilku dni zmniejsza się wskaźnik udziału hospitalizowanych w ogólnej liczbie pozytywnych wyników testów.

Analitycy przypominają, że w dni wolne od pracy przeprowadza się w Czechach mniej testów. Z danych resortu wynika, że w piątek wykonano ich o około 10 tys. mniej niż przed tygodniem.

W Czechach około 25 proc. wszystkich testów ma od kilku dni wynik pozytywny. Dla porównania, w Polsce według danych sobotnich (za piątek) prawie co drugi test dawał wynik dodatni.

Najtrudniejsza sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa występuje w kraju (województwie) Wysoczyna, gdzie w czterech z pięciu powiatów dane wskazują na najwięcej zakażonych w ciągu ostatnich siedmiu dni na 100 tys. mieszkańców. Stosunkowo najlepsza sytuacja jest w Pradze.

Z Pragi Piotr Górecki - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum