Coraz więcej młodych Holendrów trafia do szpitali. Powód? Przedawkowanie narkotyków

Autor: oprac. KK • Źródło: PAP20 listopada 2022 13:17

Rośnie liczba młodych Holendrów, którzy muszą być hospitalizowani w związku z przedawkowaniem narkotyków - zaalarmował instytut Trimbos. W ubiegłym roku z tego powodu trafiło do szpitali prawie 4 tys. osób, czyli znacznie więcej, niż przed wybuchem pandemii Covid-19.

Coraz więcej młodych Holendrów trafia do szpitali. Powód? Przedawkowanie narkotyków
W ubiegłym roku z powodu przedawkowania narkotyków trafiło do szpitali prawie 4 tys. osób, czyli znacznie więcej, niż przed wybuchem pandemii Covid-19. Fot. Adobestock

 

Zniesiono obostrzenia, "popularność" narkotyków wzrosła

Instytut Trimbos podkreślił, że używanie narkotyków wśród młodzieży stało się znacznie bardziej powszechne po tym, jak w drugiej połowie 2021 r. zniesiono w Niderlandach obostrzenia wprowadzone wcześniej w związku z pandemią i ponownie otwarto m.in. kluby nocne i dyskoteki.

Latem ubiegłego roku zezwolono na organizację festiwali, podczas których wielu uczestników zażywało ecstasy - narkotyk, który jest szczególnie popularny podczas imprez techno - czytamy w raporcie instytutu.

Wynika z niego, iż w 2021 r. do szpitali trafiło z powodu narkotyków 3984 osób. - Dwie trzecie przypadków dotyczyło przedawkowania ecstasy - oznajmił Trimbos.

Coraz częściej zażywane twarde narkotyki

Dane instytutu są alarmujące, ponieważ coraz więcej młodych Holendrów, szczególnie w wieku 18-21 lat, zażywa twarde narkotyki, takie jak amfetamina, ketamina oraz kokaina.

- Konsekwencją zażywania tych substancji jest nie tylko hospitalizacja ze względu na napady padaczkowe, zaburzenia rytmu serca czy utratę przytomności, ale także późniejsze problemy zdrowotne, np. neurologiczne - ostrzegł instytut.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum