×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Cieszyn: szpital potrzebuje lądowiska

Autor: Gazeta Codzienna/Rynek Zdrowia19 października 2013 11:21

Przy Szpitalu Śląskim ZZOZ w Cieszynie powinno powstać lądowisko. Jednak ze względu na brak miejsca jest to praktycznie niemożliwe. Czy problem pomoże rozwiązać miasto?

Cieszyn: szpital potrzebuje lądowiska
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital Śląski w Cieszynie już od kilku lat prowadzi rozmowy na temat budowy lądowiska, ale jego utworzenie na terenie szpitala byłoby bardzo trudne ze względów technologicznych, a do tego również kosztowne

Dlatego z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu placówka zwróciła się do cieszyńskiego magistratu, który podjął działania mające na celu utworzenie na terenie Cieszyna lądowiska dla helikopterów ratowniczych, ale też cywilnych. Obecnie trwa ustalanie szczegółów.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z 3 listopada 2011 r. funkcjonowanie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych (taki jest również w Szpitalu Śląskim w Cieszynie) uzależnione będzie od posiadania przez szpitale lądowiska dla helikopterów. Początkowo czas na ich powstanie mijał 31 grudnia 2013 roku. Kilka dni temu do uzgodnień zewnętrznych został przekazany projekt zmieniający to rozporządzenie, w którym termin powstania lądowisk wydłużony został do 31 grudnia 2016 roku.

Więcej: www.gazetacodzienna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze