Cieszyn: centrum miasta obszarem zagrożonym wścieklizną

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2017 18:41

Na stronie Urzędu Miasta w Cieszynie pojawiła się informacja "Komunikat wścieklizna". Załączono do niej mapkę z obszarem zagrożonym tą chorobą - czerwoną kreską zagrodzono całe centrum miasta nad Olzą.

Cieszyn: centrum miasta obszarem zagrożonym wścieklizną
Mieszkańców miasta zaniepokoił martwy nietoperz, którego znaleźli w centrum Cieszyna Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Chodzi o martwego nietoperza, którego znaleźli mieszkańcy. Badania potwierdziły u niego wściekliznę - informuje tvn24.pl

Wprowadzone rygory będą obowiązywały przez trzy miesiące - o ile nie zostaną stwierdzone inne ogniska wścieklizny. Najbardziej dotkną one właścicieli zwierząt. Koty mają pozostawać w domu, ponieważ polują na inne zwierzęta, w tym na nietoperze. Jeśli zarażą się wścieklizną przez ślinę, wystarczy, że poliżą rękę opiekuna, a ten potrze sobie oko.

Jeśli chodzi o psy, nic się nie zmienia: jeżeli pies, którego opiekun zamierza wyprowadzić na spacer do centrum Cieszyna, nie ma aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie, należy je ponowić. Ten wymóg obowiązuje zawsze.

Więcej: tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum