Ciechocinek: sezonowe pogotowie z dzierżawioną karetką

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2009 18:13

Od dwóch tygodni Ciechocinek ma swoją karetkę pogotowia. Co prawda na sezon, ale być może uda się przedłużyć czas jej użytkowania w tym mieście.

O karetkę dla Ciechocinka od dawna walczyli radni miasta i mieszkańcy. W powiecie bowiem są trzy karetki, w tym jedna erka. W sezonie urlopowym w Ciechocinku przebywa jednak ponad 20 tysięcy osób. Przyjeżdża wielu kuracjuszy. Karetka była potrzebna - informuje Gazeta Pomorska.

Zbigniew Jankowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie stacjonuje erka nie ukrywa, że wystąpił do ministerstwa o kolejną karetkę. Ale to on postarał się o ambulans dla Ciechocinka na czas sezonu. Wystąpił do wojewody, w którego gestii jest ratownictwo medyczne z takim zapotrzebowaniem. Uzyskał zgodę.

Karetkę wydzierżawili, a pieniądze na jej obsługę dostali z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zgodnie z umową, Ciechocinek ma z niej korzystać do końca października.

Karetka stacjonuje przy budynku Państwowej Straży Pożarnej w Ciechocinku. Ratownicy, pielęgniarki i kierowcy korzystają z odrębnych pomieszczeń na piętrze remizy, które odstąpili im strażacy.

Do obsługi ciechocińskiej karetki zatrudniono sześć pielęgniarek, jedną ratowniczkę, ośmiu ratowników i 15 kierowców. W zespole nie ma lekarza.

Zgłoszeń - jak zapewniają ratownicy - nie brakuje. Jest ich po siedem-osiem w ciągu dnia i po cztery-pięć w nocy.

W Ciechocinku mają nadzieję na przedłużenie obecności karetki w tym mieście o dwa miesiące.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum