Ciechanów: wrócił z zaganicy, ma koronawirusa, ale "odpowiedzialnie izolował się od innych ludzi"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 13:39

Stan zdrowia pacjenta, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem, jest dobry - podała w poniedziałek ( 23 marca) Agnieszka Woźniak, rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (Mazowieckie). 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego przebywa obecnie w izolacji.

Fot. leo2014/pixabay

Jak wyjaśniła rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, mężczyzna został przyjęty do oddziału obserwacyjno-zakaźnego placówki 21 marca wieczorem. - Dziś w nocy otrzymaliśmy dodatni wynik jego badania - dodała Woźniak w poniedziałkowym komunikacie. Podkreśliła, że "pacjent jest w dobrym stanie zdrowia". - Przebywa w izolacji - dodała.

Wcześniej mławski samorząd informował, że chodzi o 36-letniego mieszkańca tego miasta. Jak podano w poniedziałkowym komunikacie Urzędu Miasta Mławy, mężczyzna 15 marca wrócił z Niemiec i sam poddał się kwarantannie.

- Odpowiedzialnie izolował się od innych ludzi, unikając także kontaktu z rodziną - podkreślono w informacji prasowej. Według mławskiego Urzędu Miasta, w czwartek, 19 marca, mężczyzna zdiagnozował u siebie objawy chorobowe i skontaktował się z tamtejszą Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

- W niedzielę 22 marca służby sanitarne potwierdziły, że pacjent jest chory na COVID-19. Obecnie przebywa w ciechanowskim szpitalu na oddziale zakaźnym - podał w poniedziałkowym komunikacie mławski samorząd. 

Jak podał w osobnym komunikacie Sanepid osoba z potwierdzonym wynikiem od 15.03.2020 r. przebywała na kwarantannie domowej, gdzie zamieszkuje sama. 

- Osoba pracowała poza granicami naszego kraju, otrzymała i przestrzegała zaleceń GIS dotyczących kwarantanny. Nie miała kontaktu z innymi osobami i nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia - wyjaśniono w komunikacie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie.

Z apelem o pozostanie w domach w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną zwrócił się do mieszkańców Ciechanowa prezydent tego miasta Krzysztof Kosiński. - Otrzymałem informację, że niestety mamy na naszym terenie pierwszy potwierdzony testem przypadek koronawirusa. To pacjent przywieziony do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie z Mławy - napisał na jednym z portali społecznościowych.

Prezydent Ciechanowa wskazał jednocześnie: Jeszcze raz: zostańmy w domach! Nie lekceważmy zagrożenia, nie ryzykujmy swojego zdrowia, nie narażajmy innych. Kosiński podkreślił, że im skuteczniej zastosujemy się do zaleceń, tym szybciej minie ten szczególnie trudny dla nas wszystkich czas.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum