Ciechanów: przybędzie 66 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2020 14:00

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, decyzją wojewody mazowieckiego, ma przygotować 66 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Łóżka zostaną wyznaczone na oddziale internistycznym z pododdziałem pulmonologicznym. Wstrzymano tam przyjęcia.

Ciechanów: przybędzie 66 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem
Wojewoda przekształca pion internistyczno-pulmonologiczny szpitala w Ciechanowie w łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Fot. Shutterstock

Jak poinformowała we wtorek (13 października) rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie Agnieszka Woźniak, wojewoda mazowiecki wydał decyzję nakazującą zabezpieczenie w tej placówce 66 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z respiratorem.

- Swoją decyzją wojewoda przekształca pion internistyczno-pulmonologiczny naszego szpitala w łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Przygotowujemy się do wykonania tej decyzji. Wstrzymaliśmy przyjęcia nowych pacjentów do oddziału internistycznego - powiedziała PAP Woźniak.

Rzeczniczka Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie wyjaśniła, że konieczność przygotowania łóżek wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem oznacza, iż pacjenci przebywający na oddziale internistycznym z pododdziałem pulmonologicznym - obecnie jest to łącznie 31 osób - zostaną wypisani do domu, jeżeli będzie pozwalał na to ich stan, bądź zostaną przeniesieni do innych oddziałów wewnętrznych w szpitalach ościennych.

Woźniak podkreśliła, że zabezpieczenie w ciechanowskim Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim 66 łóżek to duże przedsięwzięcie logistyczne.

- Myślę, że jest to kwestia dni - dodała, pytana o przewidywania dotyczące terminu uruchomienia łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19.

Rzeczniczka przyznała, że placówka ma odpowiednią liczbę środków ochronny osobistej, w tym kombinezonów i fartuchów barierowych, rękawiczek, masek i płynów dezynfekujących, a także respiratorów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum