Ciechanów: piąta śmiertelna ofiara wirusa A/H1N1 w Polsce?

Autor: Onet.pl, ciechanowonline.pl, Tygodnik Ciechanowski/Rynek Zdrowia • • 19 listopada 2009 19:56

Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny zmarłego 13 listopada w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie mógł być wirus A/H1N1.

– Mamy pierwszy śmiertelny przypadek grypy A/H1N1. Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie, że zmarły pacjent miał wirusa nowej grypy – powiedziała Tygodnikowi Ciechanowskiemu Agnieszka Woźniak, rzeczniczka ciechanowskiego szpitala. Na jej słowa powołuje się też portal ciechanowonline.pl

Dyrektor szpitala ds. medycznych  powiedział portalowi ciechanowonline.pl, że przyczyną śmierci pacjenta był wirus A/H1N1.

Powiatowy inspektorat sanitarny w Ciechanowie w rozmowie z Onet.pl przyznał na razie jedynie, że u pacjenta na pewno stwierdzono obecność wirusa A/H1N1.

47-letni mężczyzna trafił do placówki 13 listopada w krytycznym stanie. Cierpiał na ostre zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Stan pacjenta pogarszał się bardzo szybko, mężczyzna zmarł tego samego dnia.

Na czwartkowej (19 listopada) konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia poinformowano, że do tej pory stwierdzono w Polsce cztery zgony osób zakażonych nową grypą, ale lekarze nie wiążą ich bezpośrednio z A/H1N1. Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie chciał w czwartek potwierdzić, czy zgon pacjenta w Ciechanowie można łączyć z tym wirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum