Chrzanów: ratownicy medyczni nie chcą pracować na kontraktach

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2018 11:44

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie zdecydował się wypowiedzieć umowy 27 ratownikom medycznym. Powodem ma być likwidacja miejsc pracy. Ich miejsce mieliby zająć pracownicy kontraktowi. Problem w tym, że mimo trzech konkursów, nie zgłosił się ani jeden zainteresowany - podaje Gazeta Krakowska.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Chrzanowski Związek Ratowników Medycznych poinformował, że w konsekwencji planowanych zmian w zatrudnieniu, wszystkie urlopy ratowników medycznych, zaplanowane na lipiec, zostały zawieszone.

Jak informuje Agnieszka Dyba z chrzanowskiego szpitala obecnie potrzeby dodatkowe szpitala (ponad zapewniane przez ratowników zatrudnionych w oparciu o umowy o pracę) dotyczących zabezpieczenia pracy w karetkach sięgają ponad 3000 godzin miesięcznie.

Szpital zwrócił się z wnioskiem o opinię do działających przy szpitalu organizacji związkowych w sprawie ewentualnej likwidacji stanowisk pracy ratowników oraz ratowników-kierowców, zatrudnionych w Pogotowiu Ratunkowym, na wypadek gdyby miało dojść do przejęcia tych zadań przez inne podmioty, działające w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Na piątek (22 czerwca) przewidziane jest spotkanie dyrektorów 10 szpitali i 3 samodzielnych stacji pogotowia w województwie małopolskim.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum