Chojnice: nietrzeźwi, czyli problem dla personelu, ale i dla innych pacjentów SOR

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2019 09:14

W 2018 r. na szpitalny oddział ratunkowy Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach trafiły łącznie 484 osoby pod wpływem alkoholu - w różnym stanie upojenia. W tym roku do 11 lipca zanotowano już 224 takich pacjentów. To ogromny kłopot dla pracującego na SOR personelu i szukającym tam pomocy pacjentów.

Chojnice: nietrzeźwi, czyli problem dla personelu, ale i dla innych pacjentów SOR
W dużych szpitalach na SOR pomoc jest udzilena nawet kilku nietrzeźwym pacjentom jednocześnie; są wielkim problemem dla personelu SOR i innych pacjentów. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Radny powiatowy Wojciech Rolbiecki zapytał starostę, jakie są możliwości na oddzielenie kłopotliwych, "alkoholowych" pacjentów od pozostałych. Pytanie, to wynik interwencji u radnego jednej z pacjentek, która musiała pozostać na SOR-rze całą noc i wysłuchiwała powtarzających się obelg i wulgaryzmów.

Jak tłumaczy starosta Marek Szczepański, infrastrukturę SOR-u regulują przepisy rozporządzenia ministra zdrowia, a Chojnicki SOR spełnia te wymagania i nie możliwości udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom znajdującym się pod wpływem alkoholu w osobnym pomieszczeniu.

Tacy pacjenci muszą być pod stałą obserwacją personelu lekarskiego i pielęgniarskiego tak jak każdy inny. Odizolowanie ich stanowiłoby zagrożenie dla ich zdrowia.

Podobne problemy dotyczą wszystkich szpitali z SOR i wynikają z braku w wielu miastach izb wytrzeźwień.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum