Chirurgia endokrynologiczna po długiej przerwie ponownie działa

Autor: oprac. SzB • Źródło: Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Rynek Zdrowia03 października 2022 17:45

W krakowskim szpitalu została ponownie uruchomiona chirurgia endokrynologiczna. - To, co jest dla mnie najważniejsze to to, że w pewien logiczny sposób zepniemy merytoryczną klamrą zakres leczenia endokrynologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim - powiedział dyrektor placówki Marcin Jędrychowski.

Chirurgia endokrynologiczna po długiej przerwie ponownie działa
Kraków: chirurgia endokrynologiczna po długiej przerwie ponownie została uruchomiona. Fot. Facebook/Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ponownie działa chirurgia endokrynologiczna
  • - Schorzenia endokrynologiczne we współczesnym świecie są coraz bardziej powszechne. Jest coraz więcej osób, które wymagają nie tylko nadzoru, ale również niestety leczenia operacyjnego - nie ma wątpliwości prof. dr hab. n. med. Aleksander Konturek
  • Oddział mieści się w dawnym budynku CUMRiK (Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof) na ul. Kopernika 50

Chirurgia endokrynologiczna powraca po długiej przerwie

W poniedziałek 3 października w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie po wielu latach ponownie uruchomiono chirurgię endokrynologiczną. 

— To, co jest dla mnie najważniejsze to to, że w pewien logiczny sposób zepniemy merytoryczną klamrą zakres leczenia endokrynologicznego w Szpitalu Uniwersyteckim — powiedział, podczas konferencji prasowej Marcin Jędrychowski, dyrektor krakowskiej placówki. 

Oddział mieści się w dawnym budynku CUMRiK na ul. Kopernika 50.

- Schorzenia endokrynologiczne we współczesnym świecie są coraz bardziej powszechne. Jest coraz więcej osób, które wymagają nie tylko nadzoru, ale również niestety leczenia operacyjnego – podkreślił z kolei prof. dr hab. n. med. Aleksander Konturek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum