Chiny szczepią od lipca na Covid-19. Na razie nie ma zachorowań

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 16 września 2020 10:29

W Chinach w lipcu uruchomiono program, który pozwala podawać trzy potencjalne szczepionki na Covid-19, znajdujące się wciąż w fazie testów eksperymentalnych, w nadzwyczajnych sytuacjach. Szczepionki podano dziesiątkom tysięcy osób szczególnie narażonym na kontakt z koronawirusem. Nikt nie zachorował.

Chiny szczepią od lipca na Covid-19. Na razie nie ma zachorowań
W Chinach w lipcu uruchomiono program, który pozwala podawać trzy potencjalne szczepionki na Covid-19. Fot. Shutterstock

Wśród zaszczepionych osób są pracownicy: ochrony zdrowia, branży transportowej, targowisk z żywnością i dyrektorzy generalni państwowego koncernu Sinopharm oraz firmy Sinovac Biotech, które pracują nad szczepionkami. Szczepionkę otrzymała też Guizhen Wu, ekspert ds. biobezpieczeństwa w Chińskich Centrach ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) - pisze Rzeczpospolita.

W czerwcu chińska armia dopuściła do stosowania jeszcze jedną szczepionkę opracowywaną przez firmę CanSino Biologics.

Do dziś jednak nie opublikowano oficjalnych danych na temat programu tych szczepień, ale China National Biotec Group potwierdza, że szczepionki podano co najmniej dziesiątkom tysięcy osób. Według Chin nikt nie zachorował po zaszczepieniu na Covid -19, nie pojawiły się też efekty uboczne podania szczepionki.

Więcej: rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum