Chiny: po trzech dniach spadkowych liczba zakażonych znowu rośnie. Lawina zakażeń w Korei Płd.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 09:38

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała w czwartek, że po trzech spadkowych dniach dobowa liczba zakażeń w Chinach znowu zaczęła rosnąć. W środę potwierdzono 139 nowych przypadków zakażeń w stosunku do 114 przypadków zarejestrowanych we wtorek. Rośnie także liczba zakażonych w Korei Południowej.

W środę potwierdzono 139 nowych przypadków zakażeń Fot. Shutterstock

Całkowita liczba zakażonych koronawirusem w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 80 409. Poinformowano o 31 zgonach z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby. To o 7 mniej niż we wtorek.

Zauważona w czwartek tendencja wzrostowa zakażeń wiąże się z ich nagłym wzrostem w mieście Wuhan, gdzie w ciągu ostatnich siedmiu dni notowano dwucyfrowy wynik, codziennie niższy. W mieście zarejestrowano w środę 131 zakażeń w stosunku do 114 zakażeń we wtorek. Dla porównania: w całej ponad 60-milionowej prowincji Hubei, bez miasta Wuhan, wyłapano w środę tylko 3 przypadki zakażeń. W innych częściach Chin do czwartku rano potwierdzono 5 nowych zakażeń.

Liczba wszystkich zarejestrowanych zakażeń w ChRL wynosi obecnie 80 409, a bilans ofiar śmiertelnych sięga 3012. Wyzdrowiało łącznie 52 tys. osób.

Chiny poinformowały o 31 zgonach z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Wszystkie miały miejsce w Hubei. W przeddzień zmarło łącznie 38 osób, z czego tylko jeden zgon nastąpił w innej części kraju. Od początku epidemii w prowincji Hubei zmarło 2902 osoby.

Z kolei władze sanitarne Korei Południowej poinformowały w czwartek o lawinowym wzroście zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 438 nowych przypadków, co podnosi ogólny bilans do 5766 osób, u których stwierdzono obecność koronawirusa.

Z powodu powikłań wywołanych ostrą niewydolnością oddechową w Korei Południowej zmarło dotąd 35 osób - podało w czwartek południowokoreańskie centrum kontroli i prewencji chorób.

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 80 krajów. Koronawirus zabił dotąd ponad 3,2 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ponad 70 krajach wzrosła do prawie 94 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 107 zgonów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum