Chiny: 636 ofiar śmiertelnych koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2020 08:33

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa  wywołującego zapalenie płuc wzrosła w Chinach do 636 - poinformowała w piątek chińska Narodowa Komisja Zdrowia. To oznacza, że w ciągu ostatniej doby zmarły 73 osoby.

W ciągu ostatniej doby zmarły 73 osoby Fot. Shutterstock

W ostatnich 24 godzinach zanotowano w Chinach 3153 nowe przypadki zainfekowania koronawirusem i obecnie ogólna liczna osób zakażonych wynosi w tym kraju 31 161.

Komisja wyjaśniła, że w ciągu ostatniej doby 69 przypadków śmiertelnych odnotowano w centralnej prowincji Hubei, w tym 64 w stolicy tego regionu, Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia. W Hubei stwierdzono 2447 nowe zakażenia.

Choroba rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotychczas dwa zgony - na Filipinach i w Hongkongu. Tysiące turystów przechodzi kwarantannę na dwóch statkach wycieczkowych w Azji, na których także stwierdzono przypadki zainfekowania patogenem.

W niedzielę przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Pekinie Gauden Galea podał, że ze wstępnych obliczeń wynika, iż z powodu nowego koronawirusa umiera mniej niż 2 proc. zakażonych i odsetek ten maleje.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum