Chiny: 178 osób objętych kwarantanną w Pekinie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 lipca 2009 08:42

Co najmniej 107 uczniów i nauczycieli brytyjskich oraz 71 amerykańskich uczniów przechodzi w Pekinie kwarantannę w związku ze zdiagnozowaniem nowej grypy u ich 10 hospitalizowanych kolegów - poinformowała w poniedziałek (20 lipca) ambasada Wielkiej Brytanii w Chinach i amerykański nauczyciel.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o 52 brytyjskich uczniach i nauczycielach zatrzymanych na siedmiodniową kwarantannę po przyjeździe w zeszłym tygodniu do Pekinu na wycieczkę studyjną po Chinach.

Tuż przed weekendem hospitalizowano czterech chorych z wirusem A/H1N1, a do poniedziałku (20 lipca) liczba ta wzrosła do 10.

Jak podała rzeczniczka ambasady amerykańskiej w Pekinie Susan Stevenson, ambasada nie ma pełnej listy Amerykanów objętych w Chinach kwarantanną. Według niej od wprowadzenia na początku maja środków zapobiegawczych w Chinach kwarantannę przeszło tam około 1800 Amerykanów, z czego u 200 zdiagnozowano nową grypę.

Chińskie środki ostrożności przed pandemią są najostrzejsze na świecie. Specjalne służby wchodzą na pokład przylatujących samolotów i sprawdzają temperaturę przyjezdnym. Jeśli później u osoby z gorączką wykryty zostanie wirus grypy A, sprawdzani są współpasażerowie w zasięgu trzech rzędów foteli z przodu i z tyłu. Osoby objęte kwarantanną są z niej zwalniane, jeśli po siedmiu dniach od przylotu czują się dobrze.

W Chinach zarejestrowano około 1500 przypadków grypy A, ale jak dotąd ani jednego zgonu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wirus nowej grypy rozprzestrzenia się z bezprecedensową szybkością i bezcelowe jest odnotowywanie każdego przypadku choroby.

W poniedziałek (20 lipca) chorwacka służba epidemiologiczna poinformowała o 30 chorwackich uczniach zarażonych świńską grypą w Hiszpanii, którzy wrócili do dalmatyńskiego Szybenika.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum