Chełm: hospicjum i parafia rozliczą PIT w zamian za przekazanie 1 proc. podatku

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2018 21:34

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego oraz parafia Rozesłania Św. Apostołów pomogą wszystkim, którzy przekażą 1 proc. podatku na rzecz hospicjum, w rozliczeniu PIT.

Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie z 1 proc. opieka medyczna jest całkowicie bezpłatna dla pacjentów Fot. Archiwum

W biurze hospicjum na podatników czekać będzie księgowa. W akcję włączy się także parafia Rozesłania Św. Apostołów. Na miejscu specjalista pomoże wypełnić roczne zeznanie podatkowe na takich samych zasadach jak w biurze Stowarzyszenia - informuje naszemiasto.pl

Przekazane pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na pomoc medyczną dla podopiecznych hospicjum. Obecnie jest ich 20, przebywają w swoich domach. Placówka nie ma kontraktu z NFZ, ale dzięki środkom pozyskanym z 1 proc. opieka medyczna jest dla nich całkowicie bezpłatna. 

Chorymi zajmuje się zespół hospicyjny: lekarz opieki paliatywnej, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog. Pomocą służą również: prawnik, pracownik socjalny i kapelan hospicjum.

Za pozyskane w ostatnim roku pieniądze z 1 proc.podatku hospicjum kupiło m.in. łóżka rehabilitacyjne, wózki, chodziki, koncentratory tlenu.

Więcej: naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum