Caritas apeluje: Podaruj Kroplę Miłości, szczególnie w czasie wakacji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2015 16:30

Po raz kolejny Caritas Polska podczas wakacji zwraca się z apelem o oddawanie krwi - szczególnie potrzebnej dla ofiar wypadków. Informuje, że obecnie ilość magazynowanej krwi w centrach krwiodawstwa zmniejszyła się do poziomu krytycznego.

Caritas apeluje: Podaruj Kroplę Miłości, szczególnie w czasie wakacji
Ilość krwi w centrach krwiodawstwa zmniejszyła się do poziomu krytycznego. Fot. archiwum

Paweł Kęska, rzecznik Caritas podkreśla, że niedobór krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w okresie urlopów stanowi poważny problem.

''Pomoc w szpitalach potrzebna jest codziennie, jednak wakacje to moment najtrudniejszy. Zdarzają się sytuacje odwoływania planowanych operacji z powodu braków odpowiedniej grupy krwi w placówkach leczniczych" - zaznacza w apelu.

Poinformował jednocześnie, że w chwili obecnej ilość zapasów magazynowych krwi w Centrum Krwiodawstwa zmniejszyła się do krytycznego poziomu. Krew do szpitali wydawana jest wyłącznie na ratunek życia. "W tym właśnie momencie oddając krew, możesz uratować komuś życie" - apeluje rzecznik Caritas.

Przypomnia też, że od 2012 r. Caritas Polska prowadzi kampanię społeczną pod hasłem: "Podaruj Kroplę Miłości", poprzez którą zachęca do podarowania bliźniemu najcenniejszego daru, jakim jest krew. Akcje zbiórek krwi organizowane przez Caritas prowadzone są nieprzerwanie w całej Polsce.

Jak informuje Kęska, w każdy piątek wakacji Caritas Polska organizuje zbiórkę krwi między innymi przed kościołem św. Anny na ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Krew będzie można podarować w krwiobusie w godzinach 11-16. Do akcji włącza się również warszawskie Kino Muranów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum