Cała Polska uczy ratować m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 11 września 2013 12:25

Fundacja WOŚP w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy będzie uczyć ratować życie w największych miastach Polski. Zajęcia poprowadzą uczniowie szkół podstawowych objętych programem Ratujemy i Uczymy Ratować.

Cała Polska uczy ratować m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Katowicach...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we współpracy z Ogólnopolską Siecią Centrów Wolontariatu organizuje wspólne obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

W przeddzień święta, w piątek (13 września) w godz. 11-15 akcja odbywać się będzie w 6 centralnych punktach miast Polski: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.

W każdej z miejscowości Orkiestra będzie uczyć wszystkich chętnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Co najważniejsze nauczycielami będą dzieci biorące udział w programie Ratujemy i Uczymy Ratować (RUR), realizowanym przez Fundację WOŚP od 2006 roku. Ich pracę będą koordynować instruktorzy RUR.

Program RUR od stycznia 2008 roku objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej RP. W ramach jego działań przeszkolonych zostało 26 784 nauczycieli z 12 147 szkół, którzy w ramach zajęć edukacyjnych nauczyli udzielania pierwszej pomocy ponad półtora miliona dzieci.

Fundacja WOŚP w ramach programu rozdała 65 293 fantomy, potrzebne do przeprowadzenia zajęć praktycznych w szkołach objętych programem. To jedyny taki program w Polsce.

W piątek (13 września) w godz. 11-15 ratowania życia będzie można nauczyć się w tych miejscach:
- Warszawa - Dworzec Centralny;
- Kraków - Galeria Krakowska;
- Gdańsk - Galeria Bałtycka;
- Wrocław - róg ulic: Świdnicka/Oławska;
- Poznań - Plac Wolności;
- Katowice - róg ulic: Mariacka/Mielęckiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze