CZD: zakończyła się operacja czterolatki zatrutej grzybami

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 września 2013 09:37

Zakończyła się operacja czterolatki, która zatruła się grzybami - poinformowała rzeczniczka Centrum Zdrowia Dziecka Joanna Komolka. W nocy dziewczynka miała przeszczep wątroby. Jak poinformowała Komolka, dziewczynka dobrze zniosła operację.

CZD: zakończyła się operacja czterolatki zatrutej grzybami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Operacja trwała ok. dziewięciu godzin. Zaczęła się około godz. 23, skończyła przed godz. 8.

- Była to bardzo trudna i skomplikowana operacja, na szczęście obyło się bez nieprzewidzianych komplikacji. Dziewczynka jest nadal w stanie krytycznym, ale w miarę stabilnym i według lekarzy, biorąc pod uwagę jej ciężki stan, dość dobrze zniosła operację - powiedziała PAP Komolka.

Operację przeprowadził zespół kilkunastu specjalistów. 

Komolka dodała, że dziewczynka obecnie przebywa na oddziale pooperacyjnym, jest w farmakologicznej śpiączce i stale monitorowana przez lekarzy. Podawane są jej leki, które mają zapobiec powikłaniom.

- Dopiero najbliższe dni przyniosą informacje, jak dalej będzie wyglądała sytuacja, czy przeszczep się przyjmie - zaznaczyła rzeczniczka. 

Rzeczniczka przypomniała rownież, że dawca wątroby znalazł się w niedzielę, 22 września. 

W czwartek, 19 września czterolatka w stanie ciężkim, z poważnym uszkodzeniem wątroby trafiła do CZD. Została tam przewieziona ze szpitala w Oleśnie (Opolskie). Dziecko zatruło się muchomorem sromotnikowym. Nikt inny z rodziny dziecka nie uległ zatruciu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze