CZD: Tomek czuje się coraz lepiej
Sześcioletni Tomek, który zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia, czuje się dobrze. W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych.

– W niedzielę (19 września) widziałem się z Tomkiem. Chłopiec je już lekkostrawne potrawy i mamy z nim normalny kontakt. Jest odłączony od urządzeń, które pomagały mu funkcjonować, oprócz tych, które monitorują pracę jego organizmu – powiedział rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Paweł Trzciński.
Wyjaśnił, że osoby opiekujące się sześciolatkiem są zadowolone z przebiegu jego kuracji.
– Wszystkie niepokojące objawy już ustąpiły – zapewnił Trzciński. Zaznaczył jednak, że chłopiec wymaga jeszcze długiej terapii.
– W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji powłok brzusznych – zapowiedział. Przyznał, że trudno na razie powiedzieć, ile czasu Tomek będzie potrzebował, by dojść do siebie po tej operacji. – Są to raczej długie tygodnie – dodał rzecznik CZD.
Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Do tej pory chłopiec przeszedł już sześć operacji, planowane zszycie powłok brzusznych będzie siódmą z kolei.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)