CZD: Tomek czuje się coraz lepiej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 września 2010 09:47

Sześcioletni Tomek, który zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia, czuje się dobrze. W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji zszycia powłok brzusznych.

CZD: Tomek czuje się coraz lepiej

– W niedzielę (19 września) widziałem się z Tomkiem. Chłopiec je już lekkostrawne potrawy i mamy z nim normalny kontakt. Jest odłączony od urządzeń, które pomagały mu funkcjonować, oprócz tych, które monitorują pracę jego organizmu – powiedział rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie Paweł Trzciński.

Wyjaśnił, że osoby opiekujące się sześciolatkiem są zadowolone z przebiegu jego kuracji.

– Wszystkie niepokojące objawy już ustąpiły – zapewnił Trzciński. Zaznaczył jednak, że chłopiec wymaga jeszcze długiej terapii.

– W najbliższych dniach lekarze podejmą decyzję o przeprowadzeniu operacji powłok brzusznych – zapowiedział. Przyznał, że trudno na razie powiedzieć, ile czasu Tomek będzie potrzebował, by dojść do siebie po tej operacji. – Są to raczej długie tygodnie – dodał rzecznik CZD.

Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym 7 sierpnia. W ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Do tej pory chłopiec przeszedł już sześć operacji, planowane zszycie powłok brzusznych będzie siódmą z kolei.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum