CSK MSWiA: szczepimy pracowników szpitala i ich rodziny, zgodnie z wytycznymi NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2021 21:48

W szpitalu MSWiA szczepieni są pracownicy i ich rodziny, zgodnie z wytycznymi NFZ, że w okresie świątecznym dopuszczalne jest szczepienie osób spoza grupy zero - napisała w oświadczeniu Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

CSK MSWiA: szczepimy pracowników szpitala i ich rodziny, zgodnie z wytycznymi NFZ
Jeden z gabinetów do szczepień w CSK MSWiA. Fot. Kancelaria Premiera/FB

"Uprzejmie informuję, iż 1 stycznia 2021 roku w CSK MSWiA w Warszawie zostało zaszczepionych 5 pracowników placówki. 2.01 odbyło się 715 kolejnych szczepień, a na 3.01 zaplanowanych jest 480. Szczepieni są pracownicy, pracownicy Szpitala Medicover oraz rodziny pracowników CSK MSWiA w nawiązaniu do komunikatu NFZ z dn. 31.12.2020 r. mówiącego o pełnym wykorzystaniu szczepionek w okresie świątecznym" - głosi oświadczenie przedstawicielki szpitala MSWiA.

"Szczepienia rodzin przyczynią się również do obniżenia zagrożenia zakażeniem i przez to wyłączeniem z funkcjonowania zawodowego pracowników szpitala MSWiA w Warszawie. Wpłynie to pozytywnie na jakość świadczeń medycznych realizowanych w naszej placówce" - dodaje oświadczenie.

We wspomnianym komunikacie z 31 grudnia 2020 roku NFZ pisze: "Odpowiadając na apel Naczelnej Izby Lekarskiej o jak najefektywniejsze wykorzystanie szczepionek dostarczonych do szpitali w okresie świąteczno-noworocznym, do 6 stycznia, oprócz szczepienia pracowników szpitali, dopuszczalne jest także szczepienie członków ich rodzin oraz pacjentów, którzy w tym czasie przebywają w szpitalu, a których stan zdrowia na to pozwala". 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum