CBOS: blisko 25 proc. Polaków stosuje dietę

Autor: RMF24/Rynek Zdrowia • • 06 września 2019 12:14

Sondaż CBOS wskazuje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy 76 proc. Polaków nie stosowało żadnych diet eliminacyjnych. Pozostałe 24 proc. było na diecie, z tym że 8 proc. z czasem z niej zrezygnowało, a 16 proc. nadal się jej trzyma.

CBOS: blisko 25 proc. Polaków stosuje dietę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z danymi CBOS diety eliminacyjne są bardziej popularne wśród kobiet (27 proc.) niż wśród mężczyzn (22 proc.), kobiety są też nieco bardziej konsekwentne w ich stosowaniu. Ponadto chętniej na diety przechodzą mieszkańcy największych miast.

Najczęściej stosowana dieta opiera się na eliminacji cukru i słodyczy - takie diety stosowało 57 proc. badanych. Kolejnych 28 proc. decydowało się na zmniejszenie spożycia tłustych potraw, 20 proc. na ograniczenie bądź wykluczenie napojów alkoholowych, 14 proc. produktów zawierających gluten oraz gotowych dań i kawy, 11 proc. mięsa, 9 proc. mleka, natomiast sporadycznie eliminowanymi produktami były: jajka kurze (5 proc.), ryby (3 proc.), warzywa (2 proc.) lub owoce (1 proc.).

Ankietowani zapytani o swoją dietę wskazywali na ogólne zasady odżywiania, wspominali o ograniczaniu ilości spożywanego jedzenia, o regularnym spożywaniu posiłków, o dietach dobrze zbilansowanych, dietach niskokalorycznych i dietach lekkostrawnych.

Więcej: twojezdrowie.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum