Bytom: izba przyjęć szpitala specjalistycznego nr 1 otwarta po dezynfekcji

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 10:45

Po dwunastu godzinach od przeprowadzenia dezynfekcji, izba przyjęć Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu przy ul. Żeromskiego 7 została ponownie otwarta - poinformował w niedzielę (29 marca) Urząd Miejski w Bytomiu.

Po dwunastu godzinach od zakończenia dezynfekcji możliwe było ponowne otwarcie ośrodka dla pacjentów. Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Decyzję o czasowym zamknięciu izby podjęła w sobotę Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu, po tym jak przywieziono tam pacjenta, u którego wystąpiły objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Sanepid nakazał zdezynfekowanie izby przyjęć.

Po dwunastu godzinach od zakończenia dezynfekcji możliwe było ponowne otwarcie ośrodka dla pacjentów. Każdy zgłaszający się tam pacjent ma mierzoną temperaturę, dezynfekowane ręce oraz otrzymuje maseczkę ochronną.

Podobna sytuacja była w Częstochowie, gdzie od piątkowego wieczoru przez ponad dobę zamknięty był szpitalny oddział ratunkowy Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Trafiło tam wcześniej starsze małżeństwo z koronawirusem. Pacjentów przewieziono do innego szpitala, zaś SOR poddano dezynfekcji. Kilkanaście osób, które miały kontakt z zarażonymi, objęto kwarantanną - to zarówno personel medyczny jak i inni chorzy.

Obecnie w woj. śląskim zakażonych koronawirusem jest 187 osób. W niedzielę rano poinformowano o kolejnych 22 przypadkach infekcji. Stan kilkorga pacjentów lekarze określają jako ciężki. W szpitalu w Bytomiu zmarł 75-letni chory - to trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa w woj. śląskim i 19. w Polsce.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum