Były minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2020 22:41

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - dowiedzieli się dziennikarze "Faktów" TVN. Informację jako pierwsza nieoficjalnie podała Wirtualna Polska.

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski w szpitalu z objawami koronawirusa
Były minister zdrowia Łukasz Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Fot. Kancelaria Premiera/Twitter

TVN24.pl przypomniał, że pod koniec września Szumowski zakaził się koronawirusem, ale dzień po tej informacji poinformował, że wyzdrowiał i zakończył kwarantannę.

We wtorek (13 października) wieczorem Wirtualna Polska poinformowała nieoficjalnie, że Szumowski trafił do szpitala z objawami zakażenia koronawirusem. Informację potwierdzili dziennikarze "Faktów" TVN.

Według nieoficjalnych informacji wp.pl były minister zdrowia miał zarazić się od córki, która zachorowała na COVID-19 w szkole. Chora na COVID-19 ma być też żona byłego ministra - podaje nieoficjalnie wp.pl.

"Jak udało nam się ustalić, były szef resortu zdrowia ma widoczne objawy choroby i przebywa obecnie prawdopodobnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie" - podał portal.

"Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku" - powiedział wp.pl Szumowski pytany o to, czy potwierdza, że jest w szpitalu. Wp.pl podkreśla, że informację o zakażaniu i pobycie w szpitalu b. ministra potwierdziła w dwu źródłach.

Jak podał Polsat News, prof. Łukasz Szumowski leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.

PAP - Aleksander Główczewski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum