Bydgoszcz: zakażenia koronawirusem wśród personelu Biziela, wstrzymano przyjęcia do jednej z klinik

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 15:50

Pięć osób z personelu bydgoskiego Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela jest zakażonych koronawirusem - potwierdziła rzecznik prasowa placówki Kamila Wiecińska. Wstrzymano przyjęcia do kliniki neurochirurgii.

Fot. Shutterstock

Pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem pracownika bydgoskiego szpitala potwierdzono w piątek.

- Zakażenie jednej osoby z kliniki neurochirurgii potwierdził wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Dlatego konieczne było wszczęcie dochodzenia epidemiologicznego - podkreśliła w rozmowie z PAP Wiecińska. PAP ustaliła z innych źródeł, że chodzi o lekarkę z tego szpitala.

Sanepid zlecił przebadanie wszystkich pracowników kliniki oraz osób mających z nimi kontakt. Wynik dodatni badania uzyskano u kolejnych 4 osób. Rzeczniczka szpitala nie podaje informacji, jakie funkcje w szpitalu pełni pięć zakażonych osób.

- Ta sytuacja powoduje, że przyjęcia do kliniki zostały wstrzymane. Pacjenci, którzy przebywają już na oddziale, oczywiście nadal mają zapewnioną opiekę - wskazała w rozmowie z PAP Wiecińska.

W niedzielę w woj. kujawsko-pomorskim potwierdzono kolejne 10 przypadków zakażenia koronawirusem - cztery z nich to pracownicy bydgoskiego szpitala uniwersyteckiego nr 2.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że zakażone są także dwie osoby, które pracują w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Łącznie w województwie kujawsko-pomorskim zakażonych jest 47 osób. W Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy przebywa 10 zakażonych, w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym przemianowanym na zakaźny w Grudziądzu - sześciu, w Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Toruniu - dwie, a w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy - jeden. W stanie ciężkim znajduje się starszy pacjent tej ostatniej placówki.

Pozostałych 28 chorych osób poddanych jest kwarantannie domowej.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum