Bydgoszcz: w szpitalu im. Biziela ma nie boleć po operacjach

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2015 11:39

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu".

Bydgoszcz: w szpitalu im. Biziela ma nie boleć po operacjach

Program "Szpital bez bólu" został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Przyznawanie certyfikatu "Szpital bez bólu" placówkom, które sprostają stawianym przez organizatorów wymaganiom, ma za zadanie promocję najwyższych standardów i podnoszenie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Aby otrzymać certyfikat "Szpital bez bólu" lecznice muszą spełniać określone kryteria, m.in. przeprowadzać szkolenia personelu medycznego z zakresu uśmierzania bólu, prowadzić monitoring natężenia bólu pooperacyjnego, informować pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem.

Uzyskanie przez szpital certyfikatu "Szpital bez bólu" jest informacją dla pacjent, że w placówce uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na podniesienie satysfakcji z całego procesu leczenia - podaje na swojej stronie internetowej szpital im. Biziela.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum