Bydgoszcz: w środy o zdrowiu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 września 2010 13:04

W październiku ruszy kolejna edycja otwartych wykładów pt. "Medyczna środa", których organizatorem spotkań jest Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bydgoszcz: w środy o zdrowiu
Zajęcia będą się odbywać co środę o godz. 18, w auli przy ul. Jagiellońskiej 13. Tegoroczna edycja jest ósmą z kolei.

– Jako że każdy rok ma po dwie edycje, spotkania organizujemy już czwarty rok – mówi  Aleksandra Konopka z Działu Promocji i Informacji Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

W bezpłatnych wykładach uczestniczy od 30 do nawet 100 osób.

–  Zainteresowani przyjeżdżają do nas z całego województwa. Mamy również wycieczki autokarowe, które do południa zwiedzają Bydgoszcz, a na g.18 przyjeżdżają do nas na wykład –  mówi Aleksandra Konopka.

Dodaje, że na zajęcia przychodzi młodzież licealna, gimnazjalna, dorośli a także uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sam wykład trwa 45 minut, po czym przez kolejne 45 min. słuchacze mogą zadawać pytania wykładowcy.

Spotkaniom towarzyszy pokaz multimedialny. Zdarza się, że wykładowcy przygotowują coś ekstra, by dodatkowo zainteresować słuchaczy, np. na wykład dotyczący transplantacji zaproszono osoby po przeszczepie.

W październiku organizatorzy odbędą się następujące wykłady: 6 października –  Antyoksydanty w medycynie, dietetyce i kosmetologii; 13 października –  Jak można poprawić jakość życia chorych leczonych nerkozastępczo; 20 października –  Dlaczego na badania laboratoryjne powinniśmy przyjść na czczo; 27 października –  Alkoholowy zespół płodowy, czyli o negatywnym wpływie alkoholu na rozwijający się płód.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum