Bydgoszcz: w Juraszu otwarto nową poradnię leczenia ran

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2016 15:09

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy we wtorek (23 lutego) odbyło się uroczyste otwarcie nowego kompleksu Poradni Leczenia Ran Przewlekłych.

Prof. Arkadiusz Jawień, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii, współtwórca i od 16 lat orędownik utworzenia Poradni Leczenia Ran w takim kształcie, w jakim jest ona dzisiaj, opowiada o inwestycji wiceministrowi zdrowia Jarosławowi Pinkasowi. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Marta Laska, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, nowa poradnia (przeniesiona z IV piętra na I) dysponuje znacznie większym zapleczem lokalowym, ale również naukowo-badawczym. Obejmuje kilka, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pomieszczeń, w tym trzy nowoczesne gabinety zabiegowe, gabinet konsultacyjno-diagnostyczny, gabinet edukacyjny i rejestrację.

Dzięki nowej, wyremontowanej siedzibie znacznie poprawią się warunki pracy i możliwości diagnostyki oraz leczenia chorych z raną przewlekłą w regionie kujawsko-pomorskim. Przede wszystkim, w Poradni realizowany będzie projekt badawczy Konsorcjum Naukowego COLLRAN finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Programu Badań Stosowanych.

Katedra Chirurgii Naczyniowej i Angiologiiwraz z Zakładem Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Ran Przewlekłych CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu rozpoczną wkrótce kwalifikację chorych do programu ''oceniającego skuteczność działania tropokolagenu w oparciu o nowe technologie medyczne u chorych z owrzodzeniami żylnymi goleni''.

Chorzy zostaną objęci wysokospecjalistyczną i kompleksową opieką medyczną, której celem jest poprawa miejscowych i ogólnoustrojowych warunków gojenia rany. Dzięki nowym gabinetom zabiegowym, również chorzy z raną przewlekłą o innej etiologii, uzyskają kompleksową i systematyczną opiekę realizowaną od 2014 r. w ramach programu NFZ świadczeń odrębnie kontraktowanych (SOK).

Pod koniec 2015 r. Collegium Medicum zrealizowało na terenie Poradni Przyklinicznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza inwestycję pn. ''Utworzenie nowej siedziby Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii oraz Zakładu Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Leczenia Ran Przewlekłych w budynku Poradni Przyklinicznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy przy ul. M. Curie Skłodowskiej 9''. W wyniku przeprowadzonych robót budowlanych i branżowych zaadaptowano pomieszczenia po Zakładzie Medycyny Nuklearnej o łącznej powierzchni 166 m kw.

Utworzona nowa siedziba Katedry składa się z dwóch części. Strefa dla pacjenta obejmuje trzy gabinety zabiegowe, pokój konsultacyjny oraz pokój edukacji i badań. Strefa administracyjna stanowi zaplecze, które jest niezbędne do prowadzenia badań naukowych oraz prawidłowego funkcjonowania Katedry. Wartość inwestycji wyniosła 337 tys. zł.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum