Bydgoszcz: pionierskie zabiegi z zastosowaniem implantów słuchowych najnowszej generacji

Autor: RRX/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2012 09:37

W Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy przeprowadzono we wtorek (11 grudnia) pionierskie operacje wszczepienia implantów słuchowych najnowszej generacji. Podobne implanty Baha wszczepiane są tu od czerwca, ale tym razem do utrzymania procesora dźwięku lekarze użyli implantów ze specjalnymi powłokami.

Bydgoszcz: pionierskie zabiegi z zastosowaniem implantów słuchowych najnowszej generacji

Zastosowano je po raz pierwszy w Polsce u dwóch pacjentek. Korzyści płynące z zastosowania nowej generacji implantu to mi.in. skrócenie czasu operacji, możliwość dużo szybszego podłączenia procesora dźwięku, szybszy proces gojenia, lepszy efekt kosmetyczny oraz mniejsze ryzyko powikłań skórnych.

Operacje przeprowadzili lekarze z Oddziału Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Chirurgii Szczękowej.

Jak czytamy na stronie internetowej szpitala, pokrywająca tytanową śrubę implantu nowoczesna powłoka TiOblast, w porównaniu do występującej w stosowanych wcześniej implantach błyszczącej, gładkiej powierzchni Branemark`a, umożliwia dużo bardziej stabilne zakotwiczenie implantu w kości. Zastosowanie zaś powłoki hydroksyapatytowej na powierzchni wspornika implantu (popularnej w implantach ortopedycznych, ale nigdy wcześniej nie stosowanej w implantach laryngologicznych) wspomaga proces integracji tkanki miękkiej z implantem.

Więcej: www.biziel.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum