Bydgoszcz: pierwsze przeszczepy wątroby już wkrótce

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2015 12:23

W bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy będą przeprowadzane przeszczepienia wątroby. Pierwsze planowane są już na jesień; do końca roku, może zostać przeprowadzonych dziesięć takich operacji.


Bydgoszcz: pierwsze przeszczepy wątroby już wkrótce

Bydgoski szpital czeka w tej chwili na poprawki do wniosku o akredytację i kolejną wizytę komisji. Ostateczną decyzję podejmie minister zdrowia. Nie powinno być z tym problemu, bo w woj. kujawsko-pomorskim brakuje lecznicy, która wykonywałaby zabiegi.

Jeśli chodzi o sprzęt, szpital jest już niemal całkowicie gotowy, żeby zacząć przeprowadzać transplantacje wątroby. W trakcie szkoleń są zespoły anestezjologiczny i chirurgiczny. Do końca maja zespół będzie gotowy - podaje Gazeta Pomorska.

Doc. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chorób Wątroby i Chirurgii Ogólnej, sądzi, że rocznie w bydgoskim szpitalu można wykonać około 40 transplantacji. Zespół chce zacząć jesienią tego roku.

Dyrekcja oddziału NFZ zapowiedziała, że pomoże w realizacji projektu, więc w tym roku szpital jest gotowy zrobić 10 zabiegów.

Więcej: www.pomorska.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum