Bydgoszcz: interdyscyplinarnie o chorobach przewodu pokarmowego

Autor: pomorska.pl/Rynek Zdrowia • • 19 czerwca 2011 11:20

W Bydgoszczy zorganizowano konferencję gastroenterologiczno-angiologiczną. Uczestniczyło w niej ponad 300 specjalistów. Poświęcono ją chorobom przewodu pokarmowego o podłożu naczyniowym oraz chorobom jelit.

Bydgoszcz: interdyscyplinarnie o chorobach przewodu pokarmowego

Jednym z głównych celów konferencji było zwrócenie uwagi na konieczność wielospecjalistycznej współpracy w opiece nad pacjentami z objawami chorobowymi  ze strony przewodu pokarmowego.

W naukowej konferencji wzięli udział specjaliści z wielu dziedzin - angiologii, gastroenterologii, chirurgii gastroenterologicznej, a także neuropsychologii i alergologii.

Z uczestniczką i współorganizatorską konferencji dr hab. Marią Kłopocką z Kliniki Gastroenterologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr J. Biziela, przewodniczącą Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, rozmawiała Gazeta Pomorska.

Specjalistka podkreślała interdyscyplinarny charakter opieki nad osobami z chorobami układu pokarmowego, co znalazło wyraz w programie i wykładach, m.in. alergologa i neuropsychologa, gdyż wpływ stresu w tego rodzaju schorzeniach jest - zdaniem dr Marii Kłopockiej - niewątpliwy.

Więcej: www.pomorska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum