Bydgoszcz: ciężarne z cukrzycą tylko w jednym szpitalu

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2009 12:15

Panie, które spodziewają się dziecka i mają podniesiony poziom glukozy, przyjmuje w Bydgoszczy tylko zakład endokrynologii i diabetologii w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr. Biziela.

Jak tłumaczy Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, każdy ginekolog może prowadzić leczenie kobiety w ciąży, która ma podniesiony poziom glukozy. Jednak jak zaznacza, nie każdy jednak czuje się na siłach, bo udzielenie pomocy medycznej kobiecie ciężarnej z cukrzycą należy do bardzo trudnych. Duże znaczenie ma w tym przypadku doświadczenie.

Narodowy Fundusz Zdrowia nie ma też wyodrębnionej osobnej listy z ginekologami, którzy dodatkowo zajmują się także leczeniem ciężarnych z cukrzycą. W Bydgoszczy przychodnie diabetologiczne zgodnie odsyłają ciężarne z cukrzycą do „Biziela”.

Tymczasem niecałe trzy miesiące temu w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Biziela, w zakładzie endokrynologii i diabetologii przyjmowanych było ledwie dziesięć pacjentek dziennie.

Kamila Wiecińska, rzecznik prasowy bydgoskich szpitali uniwersyteckich przyznaje, że w tamtym okresie występowały problemy z kadrą. Jedna z lekarek ciężko zachorowała, druga natomiast była akurat na urlopie macierzyńskim. Obecnie przyjmowane są wszystkie ciężarne z cukrzycą.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum