Bydgoszcz: Odział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej w CO najlepszy w kraju

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 maja 2017 08:48

Według rankingu tygodnika Wprost, w kategorii oddziałów chirurgicznych w Polsce, najlepszy jest Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej w bydgoskim Centrum Onkologii, który uzyskał 94 punkty. Pięć mniej - Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu. Trzecią lokatę ma Oddział Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej i Nowotworów Tkanek Miękkich w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Bydgoszcz: Odział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej w CO najlepszy w kraju
Ranking określa także, gdzie wykonuje się najwięcej określonych procedur, operacji i zabiegów Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Ranking określa także, gdzie wykonuje się najwięcej określonych procedur, operacji i zabiegów. W zakresie chirurgii Centrum Onkologii w Bydgoszczy wykonało najwięcej resekcji nowotworów przełyku (23), zaraz za nim jest Opolskie Centrum Onkologii (16) - informuje Gazeta Wyborcza.

Z kolei największą liczbą wykonanych resekcji nowotworów żołądka pochwalić się może Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu (167). Szpital Uniwersytecki w Krakowie - 91 - to drugi wynik w kraju.

Najwięcej resekcji nowotworów wątroby wykonali lekarze Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach (207). Wielkopolskie CO - 146. Najwięcej resekcji nowotworów okrężnicy wykonano w Wielkopolskim CO (307) i Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (264). Najwyższą liczbę resekcji nowotworów odbytnicy odnotowano w Powiatowym Centrum Zdrowia w Brzezinach (322) i Wielkopolskim CO (244).

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum