Bydgoszcz: Dni Dawcy Szpiku na uniwersytetach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2017 10:51

W ramach wiosennej odsłony studenckiego projektu Helpers' Generation dwa uniwersytety w Bydgoszczy - Kazimierza Wielkiego i Technologiczno-Przyrodniczy - włączyły się do akcji Dni Dawcy Szpiku.

Bydgoszcz: Dni Dawcy Szpiku na uniwersytetach
Bydgoszcz: Dni Dawcy Szpiku na uniwersytetach. Fot. Archiwum

Rejestracja potencjalnych dawców wraz z Fundacją DKMS trwa jednak w całej Polsce i bierze w niej udział 46 wyższych uczelni.

Na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym zarejestrować się można jeszcze dziś (4 kwietnia) w godz. 10-16 na wydziałach: zarządzania, hodowli i biologii zwierząt, technologii i inżynierii chemicznej oraz rolnictwa i biotechnologii.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rejestruje natomiast jutro i pojutrze (5-6 kwietnia) w godz. 10-17 w budynku głównym, w Bibliotece Głównej oraz w Instytucie Nauk Politycznych.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, rezultatem poprzedniej odsłony akcji jest szansa na życie dana 341 osobom potrzebującym przeszczepu - bo aż tylu młodych ludzi stało się dawcami. Przez cztery lata w ramach projektu zarejestrowało się 89 014 potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum