Bydgoszcz: 32 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Centrum Pulmonologii, jedna osoba zmarła

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 września 2020 17:31

Z 32 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii jedna osoba zmarła, a dwie są w stanie średniociężkim - powiedział z-ca dyrektora ds. lecznictwa Bogusław Jasik. Z pracy wyłączonych jest 69 osób z personelu.

Bydgoszcz: 32 osoby zakażone SARS-CoV-2 w Centrum Pulmonologii, jedna osoba zmarła
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

PAP poinformowała w czwartek (17 września), że 32 osoby z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

- To 20 osób z personelu i 12 pacjentów - przekazał rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Pytany o sytuację w placówce zastępca dyrektora Bogusław Jasik powiedział, że niestety jeden z zakażonych pacjentów zmarł.

- Była to osoba z licznymi chorobami współistniejącymi, m.in. układu oddechowego. Z pozostałych 11 zakażonych koronawirusem dwie osoby są w stanie średniociężkim, także z uwagi na poważne choroby układu oddechowego. Reszta jest w stanie dość dobrym. Wszyscy są hospitalizowani w naszej placówce na oddziale dedykowanym pacjentom z COVID-19 - podkreślił Jasik.

Dodał, że personel placówki jest przygotowany i przeszkolony do leczenia osób z tą chorobą, a szpital dysponuje odpowiednim sprzętem i aparaturą potrzebną do opieki nad chorymi na COVID-19.

20 zakażonych osób z personelu przebywa w izolacji domowej, a kolejne 49 osób na kwarantannie.

- To powoduje, że mamy wyłączonych z zespołu 69 osób. Taka sytuacja sprawia problemy z obsadą na niektórych oddziałach. Prowadzimy niejako własne postępowanie epidemiologiczne, żeby ustalić przyczynę przedostania się wirusa do naszej placówki. Przebadamy cały personel. Łącznie pracuje u nas ponad 500 osób - poinformował wicedyrektor.

Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól podał, że w placówce są dwa ogniska zakażeń koronawirusem - na oddziałach diagnostyczno-obserwacyjnym gruźlicy i chorób płuc oraz chorób płuc i niewydolności oddychania.

Tomasz Więcławski (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum