Bydgoszcz: 20-letni uczeń zmarł na COVID-19, do zgonu doszło w...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 października 2020 11:15

20-letni uczeń Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy zmarł na COVID-19. Do zgonu doszło w niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym im. Tadeusza Borowicz w Bydgoszczy.

Bydgoszcz: 20-letni uczeń zmarł na COVID-19, do zgonu doszło w...
Fot. Pixabay.com

- Mogę potwierdzić, że 20-latek zmarł na COViD-19. Zmarły miał choroby współistniejące - powiedziała we wtorek (13 października) ordynator Oddziału Niedoboru Odporności prof. Anita Olczak.

W związku z śmiercią ucznia prezydent miasta Rafał Bruski zaapelował o odpowiedzialność i stosowanie się do obowiązujących zasad.

''Naprawdę proszę, byśmy byli odpowiedzialni. Nie myślmy tylko o sobie. Nawet jak czujemy się świetnie. Stosujmy się do zasad dla bliskich, dla wszystkich wokół nas" - napisał na jednym z portali społecznościowych prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Dyrektor zespołu szkół Ilona Zygadło powiedziała, że może potwierdzić, że zmarły był uczniem szkoły, ale nie ma oficjalnej informacji o przyczynie zgonu.

Na stronie szkoły została zamieszczona informacja o śmierci ucznia w raz z wyrazami głębokiego współczucia dla jego bliskich.

Jak poinformował rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański, dotąd do sanepidu nie wpłynęła karta zgony ZLK-5 potwierdzająca śmierć 20-latka.

O sprawie pierwsza napisała bydgoska "Gazeta Wyborcza". Według ustaleń gazety, zmarły uczeń ostatni raz na zajęciach był 2 października, a 7 października trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili ostrą niewydolność oddechową. 20-latek zmarł w niedzielę rano.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum