Bydgoszcz: 12 operacji w ramach warsztatów ginekologicznych

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2011 15:51

Katedra i Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, zorganizowała w dniach 27-28 maja XX Jubileuszową Konferencję Szkoleniowo-Naukową z warsztatami pn.: "Nowoczesne techniki operacyjne endoskopowe i w uroginekologii".

Bydgoszcz: 12 operacji w ramach warsztatów ginekologicznych

Dla lekarzy to świetna okazja do podnoszenia kwalifikacji, a dla pacjentek szansa na powrót do zdrowia. W trakcie konferencji przewidziano transmisję zabiegów endoskopowych z 3 sal operacyjnych, z możliwością bezpośredniego kontaktu z zespołem operacyjnym. Udział w warsztatach biorą czołowi operatorzy z liczących się ośrodków w kraju.

W pierwszym dniu konferencji w ramach części praktycznej zoperowano 12 pacjentek ze schorzeniami ginekologicznymi. Zabiegi przeprowadzono w Szpitalu Uniwersyteckim Nr 2 im. dr Jana Biziela w Bydgoszczy.  W drugim dniu odbywa się sesja wykładowa, na której przedstawione zostaną najnowsze osiągnięcia i kierunki rozwoju technik operacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum