Busko-Zdrój: szpital z certyfikatem przyjmie zagranicznych pacjentów

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2017 12:14

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji Krystyna w Busku-Zdroju, jako pierwsza w Polsce lecznica sanatoryjna zdobyła certyfikat IQS MED. Dzięki niemu będzie mogła starać się o pozyskiwanie gości z zagranicy.

Busko-Zdrój: szpital z certyfikatem przyjmie zagranicznych pacjentów
Busko-Zdrój: szpital z certyfikatem przyjmie niemieckich pacjentów. Fot. PTWP

Podczas marcowych targów ITB Berlin Uzdrowisko Busko-Zdrój podpisało list intencyjny o współpracy z IQS CERT EZIG (Europejskim Zgrupowaniem Interesów Gospodarczych), które współpracuje z kasami chorych oraz podmiotami z branży medycznej w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Skandynawii.

W Polsce jest w sumie osiem placówek z certyfikatem IQS MED. To m.in. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi w Opolu, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum także w Opolu, prywatne centrum medycyny estetycznej z Wrocławia czy gabinety stomatologiczne.

W kategorii sanatorium otrzymała go jedynie Krystyna. Dzięki certyfikatowi oraz porozumieniu z IQS CERT EZIG do świętokrzyskiego sanatorium będą przyjeżdżać goście i pacjenci z Europy Zachodniej, zwłaszcza Niemiec i Skandynawii. 

Świętokrzyskie uzdrowisko łącznie rocznie obsługuje 25 tys. pacjentów. Obecnie jest przygotowane na obsługę ok. 500 pacjentów z Niemiec. Już teraz każdego roku odwiedza je kilkuset gości z zagranicy.

Więcej: www.rp.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum