Burmistrz Chojnic: pacjenci hospicjum powinni pozostać w szpitalach do końca...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2020 14:00

Pacjenci powinni pozostać w szpitalach w Chojnicach i w Człuchowie do końca remontu hospicjum. To może być od sześciu do ośmiu tygodni - powiedział we wtorek (7 stycznia) w szpitalu w Chojnicach (Pomorskie) burmistrz miasta Arseniusz Finster.

- Hospicjum będzie nie tylko remontowane, ale i modernizowane - mówił burmistrz Chojnic. Fot. Fotolia

W szpitalu w Chojnicach zakończyło się zamknięte dla mediów spotkanie urzędników w związku z pożarem w miejscowym hospicjum. W wyniku tragicznego zdarzenia cztery osoby zmarły, a 24 zostały hospitalizowane w szpitalach w Chojnicach i Człuchowie. W spotkaniu uczestniczyły m.in.: dyrekcje obu szpitalu, dyrektor pomorskiego NFZ Elżbieta Rucińska-Kulesz i samorządowcy.

- Spotkanie dotyczyło pacjentów, którzy są w szpitalach w Chojnicach i Człuchowie. NFZ i osoby biorące udział w spotkaniu uważają, że pacjenci powinni pozostać w szpitalach do końca remontu hospicjum. To może być od sześciu do ośmiu tygodni - poinformował dziennikarzy burmistrz Chojnic.

Finster dodał, że rozmowy dotyczyły też przyszłości hospicjum. Podkreślił, że są deklaracje samorządów "od miasta Gdańska po chojnickie samorządy" co do remontu hospicjum.

- Hospicjum będzie nie tylko remontowane, ale i modernizowane. Chcemy wprowadzić system oddymiania i informowania o zagrożeniu dymem - powiedział burmistrz. Jego zdaniem, przy wsparciu funduszy samorządów i wojewody zostanie to "szybko zrealizowane".

Trwa spotkanie z rodzinami pacjentów.

W szpitalach przebywają 22 osoby - 20 pensjonariuszy hospicjum i dwie pracownice. Dwaj policjanci zostali już wypisani do domu.

Pożar w hospicjum prowadzonym przez Fundację Palium przy ul. Strzeleckiej w Chojnicach wybuchł około godz. 3.10 z niedzieli na poniedziałek. Jak podał rzecznik pomorskiej policji Michał Sienkiewicz, według wstępnych ustaleń prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia przez pensjonariusza, który palił papierosa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum