"Budzik" dla dorosłych nie tylko w Olsztynie?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 stycznia 2017 12:53

Otwarcie "Budzika" w Olsztynie to zwieńczenie starań lekarzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w tym mieście i Ewy Błaszczyk, założycielki fundacji Akogo? Jak informuje Błaszczyk, rozpoczęły się już starania o stworzenie podobnego "Budzika" dla dorosłych w Warszawie. W Polsce potrzebne są jeszcze co najmniej dwie takie placówki.

"Budzik" dla dorosłych nie tylko w Olsztynie?
Zapotrzebowanie na miejsca dla pacjentów w śpiączce jest znacznie większe, niż dotychczasowa oferta Fot. Archiwum

Olsztyński "Budzik" dla pacjentów pełnoletnich, który 21 grudnia oficjalnie rozpoczął działalność, może przyjąć ośmiu chorych. Zdaniem Łukasza Grabarczyka, neurochirurga kliniki, to kropla w morzu potrzeb, bo zainteresowanie pobytem w ośrodku wyraziło ponad 50 rodzin, których bliscy są w śpiączce - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlatego olsztyńscy lekarze starają się o dwukrotne zwiększenie liczby miejsc. Szpital wydał dotychczas na klinikę setki tysięcy złotych. Fundacja Akogo? sfinansowała zakup ośmiu łóżek, resztę dołożyły władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. "Budzikowi" pomagają też różne organizacje i grupy społeczne. Pieniądze na wsparcie kliniki 13 stycznia zbierać będą np. rotarianie w czasie balu charytatywnego w Rynie.

Także Stowarzyszenie "Dom Muzyki" z Mińska Mazowieckiego prowadzi licytację fortepianu z 1937 roku z podpisem kompozytora Leszka Możdżera, a dochód przekaże "Budzikowi".

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum