Brzeg: szpitalny SOR dyżurował bez lekarza

Autor: Radio Opole/Rynek Zdrowia • • 27 lutego 2015 13:33

W szpitalnym oddziale ratunkowym Brzeskiego Centrum Medycznego przez dwie godziny nie było dyżurującego lekarza. Dyrekcja szpitala przekonuje, że nie doszło do żadnego zagrożenia dla pacjentów.

Brzeg: szpitalny SOR dyżurował bez lekarza

Jak nieoficjalnie ustaliło Radio Opole, jeden z lekarzy, który widniał wówczas na grafiku, o godzinie 7:00 rano pojechał na dyżur do wrocławskiego szpitala. Dyrekcja szpitala mówi natomiast o sprawie losowej.

Oddział ratunkowy pozostawał bez obsady lekarskiej ok. dwie godziny. Po tym czasie oddelegowano na SOR jednego z chirurgów.

Dyrekcja placówki przekonuje, że nie było żadnego zagrożenia dla pacjentów.  Według oceny dyrektora, w sytuacji zagrażającej życiu szpital dysponował dziesięcioma lekarzami. I ich można było w każdej chwili wezwać z oddziałów na SOR.

Starosta brzeski Maciej Stefański przyznaje z kolei, że źle się stało, ponieważ lekarz bezwzględnie powinien być na SOR.

Rzecznik prasowy opolskiego odziału NFZ Beata Cyganiuk podala, że Fundusz wystosował pismo do dyrektora jednostki, prosząc o wyjaśnienie i potwierdzenie czy taka sytuacja miała miejsce. 

Więcej: www.radio.opole.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum