Brzeg: pacjent z podejrzeniem zawału czekał ok. 10 godzin na diagnozę

Autor: brzeg24.pl/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2017 10:20

25 czerwca ok. godz. 14. do szpitalnego oddziału ratunkowego Brzeskiego Centrum Medycznego głosił się 37-letni mężczyzna z silnymi bólami w okolicach klatki piersiowej. Z relacji bliskich wynika, że pacjent - mimo nasilających się dolegliwości - czekał na diagnozę i kolejne badania ok. 10 godzin.

Brzeg: pacjent z podejrzeniem zawału czekał ok. 10 godzin na diagnozę
Fot. archiwum

Po przyjęciu na SOR pacjentowi przeprowadzono badania diagnostyczne. Mimo że mężczyzna przez następne godziny odczuwał dolegliwości bólowe, z relacji jego znajomych wynika, że kolejne badania wykonano ok. godz. 23.

Dopiero wówczas mężczyzna z podejrzeniem zawału serca został przewieziony do szpitala w Opolu - informuje serwis brzeg24.pl, zwracając jednocześnie uwagę, że brzeski SOR od dawna boryka się z problemami kadrowymi.

Krzysztof Konik, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego zaznacza, że choć pierwsze badania nie wykazały zagrożenia dla pacjenta, to sprawa będzie wyjaśniana. Rodzina zapowiedziała wniesienie skargi.

Więcej: www.brzeg24.pl

Jak podał portal gazeta.pl, dyrektor szpitala podjął decyzję o zwolnieniu lekarza, pod opiekę którego znalazł się 37-latek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum