Brytyjska minister biznesu: epidemia koronawirusa to problem światowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2020 12:31

Epidemia nowego koronawirusa w Chinach jest ogromnym problemem dla świata - oceniła w czwartek (23 stycznia) brytyjska minister biznesu Andrea Leadsom.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Teraz rutynowo sprawdzamy wszystkie loty z Wuhan - oczywiście jest to ogromny niepokój dla świata, ale w szczególności dla tego miasta w Chinach, które, jak rozumiem, jest teraz zamknięte i oczywiście będziemy kierować się wszystkimi radami pochodzącymi od światowych władz ds. zdrowia, a także z dowodami napływającymi z samych Chin - powiedziała Leadsom w telewizji Sky News.

- Myślę, że co do zasady wszyscy będą się niepokoić, ale oczywiście ważne jest, aby reakcja była wyważona - dodała.

Chiny w środę zamknęły 11-milionowe miasto Wuhan, które jest uważane za epicentrum nowej epidemii koronawirusa. W czwartek (23 stycznia) rano czasu lokalnego wstrzymane zostały wszystkie loty i pociągi pasażerskie z i do Wuhanu. Nie kursują też autobusy miejskie, metro i promy pasażerskie.

W jej efekcie zachorowało prawie 600 osób, zaś co najmniej 17 zmarło. Służby zdrowia na całym świecie walczą o zapobieżenie globalnej pandemii, ale nieznany wcześniej koronawirus, oznaczony jako 2019-nCoV, rozprzestrzenił się już jednak na inne rejony Chin, a wykryto go także w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Hongkongu i USA.

W ramach środków zapobiegawczych Wielka Brytania ogłosiła w środę, że na londyńskim lotnisku Heathrow wyznaczony zostanie osobny obszar dla pasażerów z regionów dotkniętych koronawirusem, zaś pasażerowie przylatujący z Wuhan będą poddawani kontroli medycznej na lotnisku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum