Bruksela: rusza unijna kampania antynikotynowa

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2011 18:16

Komisja Europejska rozpoczęła ogólnoeuropejską kampanię "Ekspalacze. Nic ich nie zatrzyma". To slogan ogólnounijnej kampanii zainaugurowanej 16 czerwca przez Johna Dalliego, europejskiego komisarza ds. zdrowia i polityki konsumenckiej.

Bruksela: rusza unijna kampania antynikotynowa

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną możliwych do uniknięcia chorób w Unii Europejskiej i powoduje około 650 tys. zgonów rocznie w UE. Co trzeci Europejczyk pali. Głównym tematem trzyletniej kampanii będą pozytywne skutki zaprzestania palenia.

Jak poinformowała nas Marta Angrocka-Krawczyk z wydziału prasy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, kampania jest skierowana do palaczy w wieku 25-34 lat, a zatem do niemal 28-milionowej rzeszy mieszkańców UE.

Jej celem jest podkreślenie tego, co palacze mogą zyskać, rzucając palenie. Byli palacze i ich osiągnięcia mają stanowić inspirację dla osób chcących wyzwolić się z nałogu. Palaczom oferuje się także praktyczną pomoc w zaprzestaniu palenia poprzez innowacyjne narzędzie "iCoach".

"iCoach" to darmowa cyfrowa platforma służąca do zmiany nawyków zdrowotnych, dostępna we wszystkich językach urzędowych UE. W odróżnieniu od innych cyfrowych narzędzi związanych ze zdrowiem, platforma iCoach skierowana jest zarówno do osób, które nie chcą rzucić palenia, jak i do takich, którzy łatwo wracają do nałogu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum